Dikey Geçiş Bursları ve Ücretleri

Dikey geçişte burs/indirim imkanları nelerdir?
Dikey Geçiş sınavında üniversitemizi ücretli kontenjandan tercih eden öğrencilere,
a) Konya Ticaret Odası üyelerinin, birinci derece yakınlarının ve eşlerinin DGS kontenjanı ile lisans programına kayıt yaptırmaları halinde %15 oranında indirim sağlanır.
b) Üniversitemizin lisans bölümlerini (Pilotaj ve Tıp Fakültesi hariç) ücretli kontenjandan 1. sırada tercih ederek yerleşenlere %30, 2. sırada tercih ederek yerleşenlere %25, 3. sırada tercih ederek yerleşenlere %20, 4. sırada yerleşenlere %15, 5.sırada tercih ederek yerleşen %10 oranında tercih indirimi verilir.
c) Üniversitemiz ön lisans programından mezun olup Üniversitemiz lisans programlarına DGS ile yerleşen öğrencilere %50 oranında indirim sağlanır.
d) Üniversitemizde öğrenim gören (ön lisans, lisans ve lisansüstü) kardeşlere uygulanan burstur. Kardeşlerden birinin burslu veya indirimli olması halinde diğer kardeşe/kardeşlere %5, kardeşlerin burslu olmaması durumunda ayrı ayrı %10 indirim sağlanır.
f) Engelli öğrencilerin, engellerini bildirmeleri halinde engel oranları dikkate alınarak;

  1. Engel oranı 40-50 arası %25,
  2. Engel oranı 51-60 arası %40
  3. Engel oranı 61 ve üzeri ise %50 indirim verilir.

Burs Başvuru Linki:
https://bursbasvuru.karatay.edu.tr/
Burs başvuru belge asıllarının üniversiteye ibraz edilmesine gerek yoktur.


2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRET TABLOSU
Öğrenim ücretleri güncellenmekte olup öğrenim ücretleri güncellendikten sonra buradan yayımlanacaktır.

 

Ödeme Koşulları Nelerdir?
Yıllık programlara (Hukuk Fakültesi ve İngilizce Hazırlık Programı) kayıt yaptıran öğrenciler öğrenim ücretinin tamamını, dönemlik programlara kayıt yaptıranlar ise öğrenim ücretinin yarısını güz yarıyılı başında, diğer yarısını ise bahar yarıyılı başında öderler. Öğrenim ücretinin tamamının eğitim öğretim yılı başında nakit ödenmesi halinde %6, öğrenim ücretinin tamamının kredi kartı ile tek çekim ödenmesi halinde ise %5 indirim uygulanır.
Nakit ödemeler; Halk Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası tüm şubelerinden, Kurumsal Tahsilatlar aracılığı ile KTO Karatay Üniversitesi ekranından yapılır. Halk Bankasında hesabı olanlar internet bankacılığı üzerinden; Ödeme/Eğitim ödemeleri/KTO Karatay Üniversitesi ekranından ödeme yapabilirler. Ayrıca Halk Bankası ATM’lerinden de işlem yapılabilmektedir. 
Taksitli ödemeler, Öğrenim ücreti Üniversitenin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip banka kredi kartları ile (Maximum, World, Bonus, Ziraat Bankası Bankkart, Paraf kart) yıllık programlarda 10 taksitte; dönemlik programlarda birinci dönem 5, ikinci dönem 5 veya tamamı 10 taksitte ödenir.
Üniversitemizin taksit özelliğine sahip anlaşmalı Banka Kredi Kartları; Maximum, World, Bonus, Paraf, Ziraat Bank kart olup, web sitemiz üzerindeki sanal POS (https://sanalpos.karatay.edu.tr/ ) ile yapılabilir.
Önemli Not: Sanal POS ile işlem yapılabilmesi için kredi kartınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir.
OTS ile ödeme, Üniversitemizin OTS (Öğrenci Tahsilat Sistemi) anlaşması yaptığı bankalardan; herhangi bir faiz, komisyon alınmaksızın yıllık ücretin tamamı 10 aya kadar taksitlendirilir. OTS ödemeleri Üniversitemiz hesabına aylık taksitler halinde aktarılacağından indirim uygulanmaz.
OTS Anlaşmalı Bankalarımız:

  • Ziraat Bankası (Tüm şubeler)
  • Albaraka Türk (Tüm şubeler)
  • Emlak Katılım Bankası (Tüm şubeler)
  • Yapı Kredi Bankası (Tüm şubeler)
  • Türkiye Ekonomi Bankası (Büsan Şubesi)
  • Fibabanka (Büsan Şubesi)

OTS ile anlaşmalı bankadan ödemeyi tercih edenler, Mali İşler Direktörlüğünden OTS Başvuru Formu alarak anlaşmalı bankanın istediği evraklarla bankaya başvurur. Bankadan öğrenim kredisinin çıkması için başvuru yapanın kredibilitesinin uygun olması gerekmektedir. Bankaca onaylanan öğrenim kredisi formunu Mali İşler Direktörlüğüne teslim eden öğrenci kaydını aynı gün gerçekleştirir.  Albaraka Türk ve Yapı Kredi Bankası OTS işlemlerini online olarak yaptığı için OTS kullanmayı tercih edenlerin OTS Başvuru Formu almasına ve Banka tarafından onaylanan öğrenim kredisi formunu Mali İşler Direktörlüğüne teslim etmesine gerek yoktur.

BANKA HESAP NUMARALARI
Öğrenim ücretinin yatırılacağı Bankalar: Halk Bankası- Albaraka Türk Katılım Bankası

Nakit ödemeler; Halk Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası tüm şubelerinden, Kurumsal Tahsilatlar aracılığı ile KTO Karatay Üniversitesi ekranından yapılır. Halk Bankasında hesabı olanlar internet bankacılığı üzerinden; Ödeme/Eğitim ödemeleri/KTO Karatay Üniversitesi ekranından ödeme yapabilirler. Ayrıca Halk Bankası ATM’lerinden de işlem yapılabilmektedir.

Nasıl Başvururum?
Ön Linsans Muafiyetine Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Bölümler
Burslar ve Ücretler
Sınıf Bilgisi ve Muafiyet
DGS Kontenjanları
Taban Puanlar
Kayıt İşlemleri
Yurt ve Konukevi